Вторият отбор на Локомотив (Пловдив) записа обрат и победа при гостуването си на Родопа (Смолян). Възпитаниците на Васил Гърков се наложиха с 3:1 над домакините на стадион “Септември”.

Родопа откри резултата в 25-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за “зелените”. Зад топката застана Теодор Стефанов, който не сбърка за 1:0. Локомотив върна бързо попадението. В 34-ата минута Божидар Костадинов бе точен за 1:1.

В 78-ата минута “черно-белите” стигнаха до пълен обрат – Аксел Велев бе точен за 1:2. Малко след това последва спречкване и меле между играчи на двата тима, като Даниел Маджаров от Локомотив и Елмир Мустански от Родопа бяха изгонени. Крайното 1:3 оформи Александър Александров три минути преди края.