Bultras Fight Club с общо 22 медала и второ място в стил К1 на ДП по кикбокс за Купа Бултрас

Първенството се проведе за втора поредна година в Пловдив

31.10.2022 11:30 3550 0

През уикенда се проведе Държавното първенство в стиловете Пойнт файтинг, лайт контакт, киклайт контакт и К1 за Купа Бултрас. Домакин на първенството беше пловдивският клуб Bultras Fight Club, а мачовете се проведоха в спортен комплекс "Сила" .

Bultras Fight Club завърши на второто място в тежкия стил К1 с общо 5 златни, 4 сребърни и 3 бронзови отличия. Първи станаха Шуменска крепост със седем златни и четири сребърни медала, а трети са Вокил с 4 златни, три сребърни и един бронзов медал.

В леките стилове С с най-много медали завърши Стар Тийм с 51 златни, 34 сребърни и 25 бронзови медала. На второ място завършиха Радулов с 18 златни, 15 сребърни и 11 бронзови медала, а трети са Масару с 14 златни, 10 сребърни и 12 бронзови.

Bultras Fight Club спечелиха общо 22 медала във всички стилове - 5 златни, 7 сребърни и 10 бронзови отличия.

Петте златни медала за Bultras Fight Club спечелиха Симон Станчев, Петър Кавръков, Теодор Шиндов, Димитър Николов и Костадин Бечев.

Почетната купа на Бултрас "Инса Ойл" бе връчена на Симон Станчев от клуб Bultras Fight Club - шампион при ЮСВ до 63,5кг. в стил К1.

За първенството имаше заявки от 700 състезатели от 45 клуба има за първенството.

По време на церемонията по откриването на първенството бяха наградени всички 69 медалисти от Световното първенство за кадети в Йезоло (Италия). Страната ни зае историческото първо място в комплексното класиране по медали със спечелени 28 титли, 22 сребърни и 19 бронзови медала, задминавайки сили като Унгария, Ирландия, Великобритания и Италия.

Първенството за втора поредна година се провежда в Пловдив и отново се организира от Bultras Fight Club заради, който кикбоксът се завърна в Пловдив след сериозна пауза. Държавното първенство за Купа Бултрас вече е ежегоден турнир, който е част от календара на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай.

През тази година Bultras Fight Club организира още турнирът Plovdiv Open 2022 и зрелищната международна гала вечер Pro Fight 19 в зала "Колодрума".