България спечели втори медал на Световното първенство по лека атлетика до 20 години в Кали, Колумбия. След като пловдивчанката Пламена Миткова стана световна шампиона в скок дължина и Божидар Саръбоюков завоюва медал.

Младият атлет успя да спечели сребро на скок височина. Българинът, който е балкански шампион в дисциплината, записа 2.10 метра в третия си опит. Преди това той преодоля височини 2.00 и 2.05, като три пъти не успя на 2.14 метра.

Шампион стана Брандън Потингер (Ямайка) с 2.14 м. Също със сребро се окичи Браян Раатс от Република Южна Африка, с когото Саръбоюков подели второто място. Подобно на българина, Раатс преодоля 2.10 метра и сгреши на 2.14.

Пловдивчанката Пламена Миткова е световна шампионка по лека атлетика!Тя спечели световната титла до 20 години на скок дължина