![Бербатов: Конгресът трябва да е изборен, БФС се обръща все повече в потайност и мистерия](https://cdn2.trafficnews.bg/2022/02/15/berbatov-kongresat-triabva-da-e-izboren-161.jpg)
Димитър Бербатов обяви, че законовият срок за смяна на дневния ред на конгреса на БФС на 18 март е изтекъл и той категорично трябва да бъде изборен. Кандидатът за президент на БФС и екипът му стартираха обиколка на България за срещи с футболните клубове. При сериозен интерес премина срещата в Русе с клубовете от област Русе и област Разград, съобщава "24 часа".
На журналистически въпрос дали и до него е достигнала информацията, че от БФС ще направят така, че конгресът да не бъде изборен, Бербатов отговори:
“Докато пътувахме към Русе, и до мен достигна информацията за евентуални опити конгресът да не бъде изборен. Но той е изборен. Сроковете, в които можеше да се промени дневният ред, са изтекли. Законово основание да го направят да не бъде изборен вече няма. тоест, ако тръгнат да го правят, ще бъде отново незаконно..
Преди срещата с клубовете от региона Бербатов все пак разпространи видео с “важна информация” за всички . В него акцентира върху притеснителни факти за организацията на конгреса и съвети към клубовете, членове на БФС.
“Вчера беше проведен изпълком на БФС, който пак беше обвит в мистерия и потайност, както се случват нещата в последните години. Най-важното нещо от този изпълком е следното и трябва да го знаете: Точка 1 от дневния ред, която е била “организационни въпроси, свързани с провеждането на конгреса”, не е била обсъдена и решения не са взети.
Това е видно, разбира се, и от решенията, които БФС публикува на страницата си. Това е неправилно и скандално.
Остава около месец до провеждането на конгреса. Няма комисия, назначена за организацията на конгреса, която да определи правилата за провеждането му. На всичкото отгоре и Зала 3 на НДК не е запазена за конгреса. За да не се стига пак всичко да опира до последния момент и някои клубове да не бъдат допуснати, моля ви, платете си членския внос, защото това може да е едно от основанията, за да не бъдете допуснати до конгреса. А също така - може да бъдете изключени. Надявам се, разбира се, това да не е така и да не се стига до изключване на футболни клубове. Защото президентът на футболния съюз скоро каза в едно интервю, че клубове няма да бъдат изключвани. Надяваме се да не е излъгал”, каза Бербатов във видеообръщението си към клубовете.
Запитан на старта на обиколката си дали този път усеща, че подкрепата към него е по-голяма, Бербатов отговори: “Когато правиш нещата по правилния начин, нямаш какво да криеш, споделяш идеите си, водиш диалог с клубовете и с обществеността, тогава нещата няма как да не се получават в твоя полза.”
“Надградили сме някои от неща. Но отново да им покажем уважението към клубовете. Ако си кандидат за президент, е редно да дойдеш да представиш идеите си и да покажеш уважението към хората”, обясни той идеята за новата обиколка.
На въпрос за активността на БФС в момента и представените нови идеи Бербатов отговори: “Ако някой е чел програмата, представена от нас през миналата година или е присъствал на тогавашните ни срещи, ще види, че идеи, които сега тръгват да се реализират от БФС, са част от публично представената ни стратегия. Като електронното картотекиране - за да се премахнат картотеките от времето, когато аз съм бил футболист в България, да се премахнат таксите за картотекиране в аматьорските клубове... Дигитализация, федерация на бъдещето по примера на УЕФА. Това са неща, които ние споделихме в програмата си, която публикувахме и на нашия сайт, още когато дадох първата си пресконференция, че се кандидатирам за президент на БФС през миналата година. Взети са от нашата програма и сега се опитват да ги реализират, за да се симулира дейност. Но всъщност са откраднати.” И добави, че“ основен приоритет си остава детско-юношеският футбол”.
Попитан за думите на Ясен Петров и Георги Иванов-Гонзо, че ще си тръгнат, ако Борислав Михайлов не спечели конгреса и дали настоящи служители може да продължат да работят в БФС, ако той спечели, Бербатов заяви: “Всеки служител на футболния съюз, който съвестно си върши работата, и е в рамките на моралните ценности, които аз и моят екип имаме, е добре дошъл да остане и да си върши работата.
Споменатите имена работят за българския футбол, не работят за определен човек. както и ние впоследствие ще служим на българския футбол и ще бъдем негови представители.”
Акценти
![Пожарната в Пловдив ремонтира сградата си с 1,6 млн. лв. от ПВУ – пусна поръчка на инженеринг](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_pozharnata-plovdiv-remontira-sgradata-362.jpeg)
![Две коли си блъснаха пред кметството в Тракия](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_dve-koli-si-blasnaha-pred-kmetstvoto-086.jpg)
Две коли си блъснаха пред кметството в "Тракия"
![Проектът за нов огромен парк в Южен напредва](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/10/381_proektat-nov-ogromen-park-yuzhen-501.jpg)
Проектът за нов огромен парк в "Южен" напредва
![На първо четене: НС одобри забраната за продажба на вейпове у нас](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_na-parvo-chetene-ns-odobri-zabranata-865.jpg)
![Напусна ни забележителният пловдивски художник Здравко Йончев](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_napusna-ni-zabelezhitelniiat-plovdivski-406.jpg)
![19-годишен шофьор блъсна жена на пешеходна пътека в Пловдив](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_19-godishen-shofyor-blasna-zhena-874.jpg)
19-годишен шофьор блъсна жена на пешеходна пътека в Пловдив
![Община Кричим стартира мащабен инфраструктурен проект за обновяване на градската среда](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_obshtina-krichim-startira-mashtaben-396.jpg)
![Мащабна инвестиция за Пловдив и страната планира водещ китайски производител](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_mashtabna-investitsiia-plovdiv-i-705.jpg)
![Нова дрога плъзна на пазара у нас, по принцип се използва за слонове](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_nova-droga-plazna-pazara-u-nas-238.jpg)
Темите на Traffic News
![Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/07/381_nov-kvartal-sas-75-metrovi-148.jpg)
Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив
![Разследване! Бизнес за милиони от дъното на Марица - Част I](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/01/26/381_razsledvane-biznes-milioni-danoto-103.jpg)