Мъжкият национален отбор по баскетбол загуби със 101:87 от Турция във втория си мач от Европейското първенство. Мачът се игра в грузинската столица Тбилиси, а България стартира силно срещата и дори водеше, но в средата на третата част турците успяха да направят разлика и спечелиха мача.

Първата четвърт завърши при 31:29 за турците, но момчетата на Росен Барчовски изиграха страхотна втора четвърт, която спечелиха с 23:19 и така на полувремето резултатът беше 52:50 за националите ни.

Третата четвърт турците поведоха с 25:19, а в последната Турция се наложи с 26:16 и така крайният резултат беше 101:87 за Турция.

Александър Везенков изигра страхотен мач и завърши с 28 точки, Чавдар Костов добави 15, а Дий Бост завърши с 12. За турците най-резултатен стана Осман с 25 точки.

Утре от 14:30ч. България играе срещу Черна гора в третата си среща от груповата фаза на Евробаскет 2022.