Домакинът на турнира за Купата на България по баскетбол Академик Бултекс 99 Пловдив завърши на четвъртото място. Пловдивчани загубиха с 62:83 от Балкан мача за бронзовите медали. Двубоят се игра пред над 1500 зрители в зала „Колодрума“.

Въпреки това класирането е третото най-добро в историята на клуба. 20 години „студентите“ не бяха участвали в турнира, а от 28 не бяха достигали в топ 4 за Купата. За последно това се случи през 1989г. тогава Академик завърши трети и спечели бронзовите медали, съобщава sportenplovdiv.com.

Двубоят започна равностойно, но в края на първата част Балкан дръпна с разлика и след първите 10 минути резултатът беше 20:11 за ботевградчани.

Разликата стана 11 точки при 22:11 в първите секунди на втората част. Разликата стана и по-висока. Частта завърши при резултат 22:16 за гостите от Ботевград, така на полувремето беше 43:27 за Балкан.

Третата четвърт завърши при 28:20 за Балкан резултатът след 30 минути игра беше 71:47 за Балкан.

Последната четвърт Академик спечели с 13:12. Така крайният резултат беше 83:62 за Балкан и ботевградчани завършиха на третото място и грабнаха бронзовите медали. Академик завърши на 4-то място в турнира.

Големият финал е 18:30ч. Лукойл Академик срещу Берое.