
Локомотив приема днес датския гранд Копенхаген в първа среща от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите. Мачът е днес от 19:00ч. на стадион "Локомотив".
Локомотив достигна до мача с датчаните, след като отстрани след изпълнение на дузпи чешкия Словачко. Копенхаген победи с общ резултат 9:1 беларуския Торпедо Жодино.
През уикенда Локомотив Пловдив загуби от Локомотив София с 0:1 като гост, а Копенхаген победи Одензе с 2:0 като гост.
Датският тим е един от най-големите грандове в Дания и е втори по шампионски трофеи, но през миналия сезон завърши на третото място.
Най-големите звезди на Копенхаген са костариканецът Брайън Овиедо, който e игра във Висшата лига за Евертън и Съндърланд, но от началото на сезона не е попадал в групата на тима. В отбора са и датските национали Николай Боиелсен и Йонас Винд, които участваха на Евро 2020. За датчаните играят още двама играчи, които играха на Евро 2020 - шведите Пиер Бенгтсон и Карл-Йохан Йонсон.
Припомняме, че през този сезон отпадна голът на чужд терен. При равенство в общия резултат може да се стигне до две продължения от по 15 минути, а ако и те не излъчат победител следват дузпи.
Победителят от двубоя ще играе срещу Сиваспор от Турция или Динамо Батуми от Грузия.
Съдия на двубоя ще бъде Николас Уолш от Шотландия.
Вероятни състави:
Локомотив: Илко Пиргов, Бирсент Карагарен, Кристиан Гомис, Артур Крачун, Олексей Биков, Конър Руан, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев
Копенхаген: Карл-Йохан Йонсон, Виктор Кристиансен, Николай Боиелсен, Кевин Дикс, Давит Кхочолава, Зека, Расмус Фалк, Йенс Стаге, Камил Вилчек, Пеп Биел, Йонас Винд
Още от категорията

Юноша на Ботев, любимец на феновете на Локо и чужденец - кои са играчите на проби при "смърфовете"

Медвед напуска Локо

Локо стартира с петима на проби, но без двамата нови
Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
