Локомотив направи 0:0 при гостуването си на Пирин в двубой от 16-ия кръг в елита. Мачът беше дебютен за новия треньор на Пирин Христо Янев.

В 21-та минута Луан стреля с глава, но над вратата на Пирин.

Бодуров отправи удар за Пирин, но ударът му беше неточен.

В края на полувремето удар на Станислав Костов премина покрай вратата на Хоркаш.

В 61-та минута Джовани оправи опасен удар, който вратарят на Пирин едвам изби, а и топката се удари и в гредата.

Удар на Александър Василев малко по-късно отново беше спасен от Пирин.

В 77-та минута Бодуров стреля с глава, но Динко Хоркаш се справи със ситуацията.

В 83-та минута Петър Занев от Пирин се контузи тежко. Той удари главата си с играч на Локомотив и беше откаран в болница.

С равенството Локомотив е четвърти с 30 точки, а Пирин е 15-ти с 9.

На 1 ноември Локомотив приема ЦСКА в отложено дерби от 7-ия кръг в елита.

Пирин: Янко Георгиев, Мартин Смоленски, Николай Бодуров, Христофор Хубчев, Петър Занев, Славчо Шоколаров, Иван Тасев, Радослав Цонев, Чебраилс Макрецкис, Андрей Йорданов, Преслав Йорданов

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва, Луан, Раян Бидунга, Йосип Томашевич, Бабакар Дион, Джовани, Пиер Зебли, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Преслав Боруков