Локомотив Пловдив е буквално притиснат до стената и няма никаква друга алтернатива освен победа довечера срещу Локомотив София в "железничарското" дерби, след като Ботев Враца победи с 3:2 Септември София.

По този начин Локо Пловдив дори е заплашен от директно изпадане. 

Врачани победиха у дома след голове на Мартин Смоленски и Браян Переа на два пъти, а юношата на Ботев Мартин Христов и Бертрант Фурние оформиха крайния резултат. 

Така Ботев Враца е на предпоследното място с 27 точки, а Локомотив Пловдив е 14-ти с 28 точки и ако не победи довечера Локомотив София то "смърфовете" ще треперят сериозно за мястото си в елита. 

Както е известно 13-ия и 14-ия играят баражи за оцеляване, а 15-ия и 16-ия изпада директно. 

Локомотив Пловдив е 14-ти с 28 точки, Ботев Враца е 15-ти с 27 точки. 

Хебър, който е 16-ти със 17 точки съвсем скоро ще изпадне и на практика, а 12-то място, което е спасителното е Локомотив София с 33 точки. 

"Железничарското" дерби започва от 20:00ч. на Лаута и ще е първият мач с публика, след като Локо нямаше право на фенове за 4 домакинства. За двубоя тази вечер ще бъде затворена единствена трибуна "Бесика".