Дубълът на Локомотив успя да спечели важна точка в битката за оцеляване в Югоизточната Трета лига. "Смърфовете" направиха 1:1 при домакинството7 си на стадиона в Оризаре от лидера в групата ФК Крумовград.

Пловдивчани можеха да открият резултата още в 3-ата чрез Петър Андреев, но направиха пропуск. Все пак в 16-ата Васил Василев се разписа за 1:0.

ФК Крумовград изравни в 39-ата минута чрез Цветелин Радев, а 20 минути преди края гостите уцелиха и гредата.

С точката Локо 2 е с 20 точки, но продължава да е на последното място във временното класиране. Тимът е на две точки от Берое 2, който е с 22 точки, а Карнобат е с 24 точки.

Крумовград е лидер с три точки пред втория ФК Саяна, който също сгреши и направи 1:1 като гост на Розова долина.

Следващата събота Локомотив 2 има изключително важен мач. Тимът гостува на Берое 2 в директна битка за оцеляване. При успех Локомотив вече няма да е на последното място.

Локомотив 2: Кристиан Томов, Петър Андреев, Ангел Костов, Иван Арамазов, Тони Лесов, Тодор Павлов, Христо Златински, Васил Василев, Надим Ангелов, Видол Сейменски, Антон Коспартов

ФК Крумовград: Благой Макенджиев, Димитър Калчев, Атанас Ташолов, Цветелин Радев, Леонардо Принципе, Красимир Илиев, Джунейт Яшар, Ахмед Осман, Олджай Алиев, Аурел Мусай, Мирослав Будинов