Националния отбор за юноши до 19 години ще бъдат домакини на квалификационен турнир на Евро 2025 до 19 години.

България ще играе мачовете си на стадион Локомотив в Пловдив и на стадион Георги Бенковски в Пазарджик.

Турнирът е от първата фаза за класиране на европейското, а националите попаднаха в група 3 заедно с отборите на Англия, Белгия и Литва. Първите два отбора от всяка група се класират директно за Елитния кръг, който пък се явява последна стъпка от квалификациите, третият ще играе бараж за класиране за Елитния кръг, а четвъртия приключа участието си в квалификациите.

На Лаута ще се изиграят три мача, а те са доста сериозни. Първо на 13 ноември националите ще приемат Белгия, а след това ще е двубоят между България и Англия на 16 ноември. Двата мача ще започнат в 14:30ч. На 19 ноември е сблъсъка между Белгия и Англия от 14:00ч.

Националите ще играят и един мач в Пазарджик на 19 ноември от 15:00ч. срещу Литва. В Пазарджик ще се играят още мачовете Белгия - Литва и Англия - Литва.

Любопитно е в състава на Белгия, където треньор е Уесли Сонк, който беше с главна вина България да отиде на Евро 2004. Сонк реализира два гола при победата на Белгия над Хърватия, което реално класира България директно за шампионата без страната ни да играе бараж.

Друго интересно име, което може да дойде в Пловдив е младата звезда на Ювентус Самуел Мбангула, който е част от отбора на Белгия до 19 години. Мбангула дебютира за първия отбор на Ювентус с гол през този сезон и получава шансове за изява.