Мъжкият национален отбор по футбол изигра най-силния си мач в европейските квалификации и направи 1:1 срещу силния отбор на Сърбия. Националите поведоха с гол на Кирил Десподов в началото на втората част, а Филип Кръстев уцели греда. За съжаление в последната шеста минута от добавеното време Дарко Лазович успя да изравни.

В 25-та минута изстрел на Страхиня Павлович с глава премина над вратата.

Последва и неточен удар на Чочев.

В 32-та минута Георги Русев беше изведен чудесно от Кирил Десподов сам срещу вратаря на сърбите. Русев пое топката влезе в пеналта, но ударът му премина покрай вратата.

В 47-та минута България успя да открие резултата. Виктор Попов подаде към ИвайлоЧочев, който с гръб към вратата видя чудесно Кирил Десподов, който реализира за 1:0.

В 69-та минута националите бяха близо и до втори гол, след като Филип Кръстев получи топката, влезе в наказателното поле и отправи страхотен удар, който обаче срещна напречната греда.

В 89-та минута Йовелич се озова на стрелкова позиция в пеналта, но Груев успя да избие удара му преди тя да достигне до вратата на България.

Последва нов удар на Йовелич вече в добавеното време, но Дюлгеров спаси.

В последната минута от добавеното време Сърбия стигна до точката. Антов се опита да изчисти с глава, но вместо това топката отиде при Дарко Лазович, който с топовен изстрел реализира за 1:1.

Така националите пропуснаха да спечелят първа победа в европейските квалификации. След четвъртия си мач лъвовете са втори на 4-то място, Унгария и Сърбия са лидери с по 7 точки, а Черна гора е на 3-та позиция с 4. Първите три отбора обаче са и с мач по-малко от момчетата на Младен Кръстаич.

Следващият мач в квалификациите за България е на 10 септември срещу Черна гора, а преди това националите ще играят контрола с Узбекистан.

България: Иван Дюлгеров, Валентин Антов, Петко Христов, Илия Груев, Виктор Попов (Патрик-Габриел Галчев 86 мин.), Марин Петков, Ивайло Чочев (Филип Кръстев 66 мин.), Андриан Краев, Никола Илиев (Илиян Стефанов 66 мин.), Георги Русев (Симеон Петров 86 мин.), Кирил Десподов (Спас Делев 78 мин.)

Сърбия: Ваня Милинкович-Савич, Страхиния Павлович, Неманя Гудел, Никола Миленкович, Филип Костич (Филип Младенович 71 мин.), Неманя Максимович (Марко Груич 81 мин.), Саша Лукич (Джорджа Йованович 58 мин.), Андрия Живкович (Дарко Лазович 71 мин.), Сергей Милинкович-Савич, Душан Тадич, Деян Йовелич