„Марица“ загуби с 2:0 гостуването си на един от добрите отбори през този сезон в Трета лига – Югоизточна група – „Ямбол“. Срещата бе от 8 кръг на шампионата и се игра в събота на стадион „Тунджа“ в Ямбол.
Кадровите проблеми пред щаба на „жълто-сините“ за този мач не бяха малко. Олджай Алиев е контузен и остана извън групата, вратарят Петър Начев все още не е възстановен, липсваше и Теодор Фърков. Непосредствено преди мача защитникът Димитър Пройчев също се контузи, а като титуляр на същата позиция започна Джошуа Харис, който за пръв път попадна в групата след завръщането си.

„Марица“ игра с един от най-младите състави в групата – родените през 2006-та Наско Христев , Даниел Беломачев, Никола Кръстев, Ангел Пеев, Емилео Макавеев влязоха в игра, а като титуляри стартираха Георги Михайлов, Виктор Петков и Иван Кръстев , също набор 2006, както и Джошуа Харис от набор 2005.

През първата част домакините доминираха. Виктор Петков изби в гредата опасен удар още в началото на мача. Центриранията на ямболии създаваха суматоха в наказателното поле на „Марица“, а още веднъж гредата бе верен помощник на Петков. За пловдивчани удар на Георги Трифонов излезе в корнер над гредата след рикошет, а вратарят на домакините се справи с удар на Валери Домовчийски. „Марица“ стоеше по-добре на терена през второто полувреме, до гола на „Ямбол“. Домакините стигнаха до победата с голове през две минути. Първо в 69-та минута те отбелязаха от фаул, а две минути по-късно удвоиха и решиха мача в своя полза. Иван Тошев и Патрик Владимиров отбелязаха за тимът на „Ямбол“.
„Марица“ заема 5-то място в класирането с актив от 15 точки, колкото има и четвъртия „Гигант“ (Съединение). На 28 септември, събота, възпитаниците на треньора Стойчо Драмов и неговия щаб са домакини на хасковския „Саяна“.

МАРИЦА: Виктор Петков, Атанас Ташолов, Джошуа Харис, Даниел Спасов (Никола Кръстев), Георги Михайлов (Даниел Беломачев), Александър Праматаров (Наско Христев), Иван Кръстев, Христиан Димитров (Емилео Макавеев), Филип Колев (Ангел Пеев), Георги Трифонов, Валери Домовчийски – капитан. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Симеон Сираков, Красимир Лютов, Димитър Пройчев