Българският шампион Лудогорец се измъчи изключително много, но успя да елиминира литовския Жалгирис в плейофа реванш за влизане в групите на Лига Европа. Мачът завърши 3:3 след продължения, а в първата среща българите бяха спечелили с 1:0 и с общ резултат 4:3 Лудогорец се класира за групите.

Още в началните секунди Фабиен Урега се възползва от груба грешка в защитата на Жалгирис и откри резултата.

В 8-та минута Текпетей намери Матиас Тисера и той изравни.

В 16-та минута домакините отново поведоха след уникално разбъркване в наказателното поле на Лудогорец Оливер Буф вкара за 2:1.

В 56-та минута Тисера беше изведен много добре, той се освободи и реализира за 2:2.

В 63-та минута Ренан Оливейра с изстрел от около 13 метра успя да изведен отново домакините напред - 3:2.

Така редовното време завърши 3:2 за Жалгирис и общият резултат беше изравнен.

Стигна се до продължения, а в 120-та минута Лудогорец получи дузпа, която Оливие Вердон реализира за крайното 3:3.

Така Лудогорец се класира за групите на Лига Европа и ще очаква утре жребия в турнира. Жалгирис също ще играе в групите, но на Лигата на конференциите.