Лудогорец загуби с 0:2 първия си мач от Лига Европа през новия сезон. Тимът загуби от чешкия Славия Прага у дома.

В 37-ата минута Славия откри резултата. Юрашек бе забравен от защитата на домакините и получи топката в наказателното поле. Въпреки грешката "орлите" имаха достатъчно време да блокират играча на гостите, но не го направиха и от малък ъгъл със силен удар Падт бе пронизан.

В 65-ата минута в крайна сметка Славия удвои аванса си. След центриране от корнер Хитил бе оставен непокрит и засече топката във вратата - 0:2.

Следващият мач на Лудогорец в Лига Европа е на 3 октомври - гостуване на Виктория Пилзен.

В днешния ден в Лига Европа имаше няколко изненади, след като Манчестър Юнайтед не успя да победи Твенте у дома - 1:1, а Порто загуби от БодьоГлимт като гост с 2:3.

Лацио победи категорично с 3:0 Динамо Киев, а в балканското дерби Галатасарай се справи с ПАОК с 3:1.

В друга итересна среща Ница и Реал Сосиедад направиха 1:1.