Българският шампион Лудогорец ще стартира днес участието си в основната фаза на Лига Европа. Тимът ще гостува на шведския Малмьо от 22:00ч.
Двата отбора вече са се срещали в евротурнирите през сезон 2021-2022, когато играха в плейофа за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Шведите победиха с общ резултат 3:2 и продължиха към най-силния клубен турнир.
Иначе Лудогорец освен на Малмьо ще гостува още на Йънг Бойс, Ференцварош и Рейнджърс. Тимът ще приеме в Разград Бетис, Селта, Ница и ПАОК на Кирил Десподов.
Припомняме, че за втора поредна година Лига Европа е по нов формат, който е същията като в Шампионска лига. Отборите играят по 4 гостувания и 4 домакинства, но с четири различни тима.
Клубовете от първо до 8-мо място директно се класират за осминафиналите, тези от 9-то до 24-то място играят още един допълнителен плейоф за класиране на осминафиналите, а отборите след 25-то място приключват евроучастието си.
Съдия на двубоя ще е Манфедас Лукайчукас от Литва.