
Мечтата на Пловдив се сбъдна! Ботев и Локо ще играят безпрецедентен, исторически финал за Купата на България на 15 май на националния стадион "Васил Левски". Двата отбора стигнаха до големия мач след невероятни изпитания в предишните фази на надпреварата и постижението им трябва да бъде оценено по достойнство. И Локо и Ботев се доказаха като изключителни турнирни бойци и придадоха още по-пикантен вкус и нова енергия на турнира. Направиха и приятелско намигване към спортния министър Красен Кралев, който плъзна някакви съмнения в медийното пространство дали Пловдив заслужава да бъде включен в общата ни кандидатура за европейско или световно първенство.
Жълто-черните изстрадаха крайната победа в полуфинала срещу ЦСКА и направиха нещо невиждано - вкараха гол на Армията с 9 души на терена. Гол, който се оказа решителен. Това бе един от мачовете, от които всички бяха доволни. Дори загубилите. И при тях положителните емоции надделяха над огромното разочарование, а старши треньорът на ЦСКА Любо Пенев този път бе доволен и срещу рефера, което си бе истинско събитие на фона на постоянните му атаки. Все пак му прави чест, че отдаде дължимото на победителите и окачестви мача като "прекрасен", въпреки болезненото отпадане.
Сега е време за финала, до който остават малко повече от 2 седмици. Ценният трофей не е единственият залог в него. Купата може да реши съдбата на двата отбора и относно участието им евротурнирите наесен. А то не е никак маловажно, предвид средствата, които постъпват от мачовете в Лига Европа. Спечелилият големия финал се класира директно. Какво обаче ще стане с другия отбор? По ирония на съдбата Локо може да се окаже препъникамък за Ботев. Ако черно-белите спечелят Купата, канарчетата почти сигурно ще останат извън борда. Единственият им шанс ще бъде да се преборят за 3-тото място, тъй като само то осигурява бараж за Лига Европа срещу седмия в класирането. Разликата от 12 точки с третия Левски 6 кръга преди края обаче изглежда почти непосилна.
За отбора на Бруно Акрапович вторият шанс изглежда по-реален. Ако не успеят да спечелят Купата, черно-белите ще трябва да се борят за 7-то място, което дава право на бараж. Вероятността да го спечелят е доста по-голяма, отколкото Ботев да стане трети. Разбира се, след това предстои директен сблъсък за Лига Европа - най-вероятно срещу Левски в София, но в един мач всичко е възможно. Така че финалът за Купата на България има огромен залог. Особено за Ботев, за който изглежда единственият път към Европа.
Още от категорията


Култово! Футболист изпадна за четвърти път от Ла Лига

Футболният деятел Валентин Михов катастрофира в София
Акценти


Какво очаква Везни, Скорпион и Стрелец през месец МАЙ?



Проф. Мурджева: Честите инфекции са знак за опасност



