Голямата звезда на Челси Коул Палмър записа уникален рекорд във Висшата лига.

Той се превърна в първия играч, който вкарва 4 гола за едно полувреме във Висшата лига.

Палмър вкара 4-те гола при победата срещу Брайтън с : в Лондон.

Брайтън открив 7-та минута, но с голове на Палмър в 21-та и 28-та минута от дузпа Челси обърна резултата. Само за 10 минути той оформи своя хеттрик в 31-та минута, а в 41-та минута вкара и 4-ти гол, с което счупи рекорда.

Брайтън вкара още един гол и полувремето завърши при 4:2 за Челси, а така завърши и двубоят.

Освен този рекорд Палмър направи още няколко интересни неща:

Той вкара един от най-бързите хеттрикове във Висшата лига за 9:46 мин. В общата класация е на 6-то място.

От началото на сезон 2023-2024 до момента Палмър е участвал пряко в 43 гола във Висшата лига - 28 гола и 15 асистенции.

Това е трети хеттрик за Палмър във Висшата лига с екипа на Челси и той вече поделя първото място с Джими Флойд Хаселбайнк, Дидие Дрогба и Франк Лампард, а това означава, че с още един хеттрик

Коул Палмър за втори път вкарва 4 гола в един мач във Висшата лига за Челси. Няма играч на клуба вкарвал 5 гола в един мач в английския елит. Така той поделя първото място по този показател с Франк Лампард, който също два пъти е вкарвал по 4 гола в един мач във Висшата лига. По един път с 4 гола в един мач за Челси във ВЛ имат още Джанлука Виали и Джими Флойд Хаселбайнк.