
Софийски градски съд остави в ареста Йордан Исаев, обвинен че е метнал бомбичка по полицаи по време на мача ЦСКА - "Левски" в сряда. При инцидента бе ранена 24-годишна служителка на реда, която претърпя операция на окото. Решението прочете съдия Вера Чочкова.
Тя посочи, че макар Исаев да е направил пълни самопризнания и да се е предал на 21 април, това е станало едва, след като полицията е знаела кой е той. Пред разследващите 25-годишният младеж посочил, че не е искал да хвърля бомбичката, било спонтанно решение. Чочкова обаче обясни, че преди да метне самоделката Исаев умишлено взел горнище и маска от друг фен на "Левски", за да може да скрие самоличността си. След като метнал бомбичката пък, веднага напуснал стадиона, пише 24chasa.bg.
Искам да се извиня на Гергана и да й кажа, че много съжалявам, каза пред съда Йордан. А на другия полицай?, попита го Чочкова, а Исаев отвърна: И на него ще се извиня. Решението не е окончателно. Исаев може да обжалва пред САС на 3 май.
Още от категорията

Тази седмица става ясен финала за Купата на България

Българин отново ще играе във Висшата лига

Акценти

Ватиканът обяви кога ще бъде погребан папа Франциск







Почина телевизионната водеща Диляна Грозданова
