Ботев направи 0:0 в първия си мач от втория полусезон в елита с домакинство на Локомотив София. Второто полувреме започна с близо 20-минутно закъснение, защото токът на клубната база на Ботев в Коматево спря. Мачът беше първи официален за капитана на Ботев Тодор Неделев след 8-месечно отсъствие заради счупен череп. Той записа пълни 90 минути. Миналата седмица Неделев игра за първи път в контрола за Ботев, а за последно звездата на тима беше играл в официален мач през май 2022-а година.

В 14-та минута Ненов центрира в наказателното поле, където Димитър Митков засече с глава, но Ханкич се намеси и топката срещна напречната греда.

В 21-та минута Митко Митков отправи удар, който мина над вратата.

В 24-та минута Бароан подаде към Минков, който беше избит в корнер от Любенов.

Три минути по-късно удар на Митков беше спасен от Ханкич.

Малко преди края на първата част Антоан Бароан уцели греда.

На полувремето токът на на клубната база на Ботев спря и мачът беше прекратен и почти половин час нямаше ток. Неговото подновяване стана в 19:15ч.

Спря тока по време на Ботев - Локо София, подновяват мача в 19:15ч.Токът в целия квартал Коматево е спрял

След подновяването на играта Митков стреля, но покрай вратата.

В 53-та минута Бароан измъкна топката от Малембана и напредна, но ударът му беше слаб и Любенов спаси.

В 78-та минута Ботев имаше шанс да вкара, но Любенов се намеси решително и изби.

С равенството Ботев е 10-ти с 20 точки, а Локомотив София е на осмото място с 27 точки.

Следващата събота Ботев гостува на ЦСКА.

Ботев: Хидайет Ханкич, Рой Херман, Виктор Генев, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, Па Конате, Джеймс Етоо, Точувку Ннади, Уме Емануел, Тодор Неделев, Антоан Бароан

Локомотив София: Александър Любенов, Дейвид Малембана, Божидар Кацаров, Лука Иванов, Селсо Рапозо, Димо Бакалов, Красимир Милошев, Юлиан Ненов, Антонио Вутов, Димитър Митков, Карлос Франса