Ботев прекъсна серията си от пет поредни победи като гост, след като загуби от Арда с 0:1. Кошмарна грешка на Йонас Там коства на тима загубата, след като в 59-та минута той сгреши подари топката на Арда и Иван Тилев реализира, а освен това Там беше и изгонен с директен червен картон.

В 4-та минута Укаки направи страхотен пробив, навлезе в пеналта и стреля, но Господинов изби.

В 11-та минута Ботев изпусна чудесна възможност, след като Вини Трибуле засече с глава центриране, а Господинов изби и топката се удари в гредата и излезе в корнер.

В 38-та минута изстрел на Перера беше уловен от Господинов.

Три минути по-късно след изпълнение на корнер Трибуле игра с глава, но Господинов изби в нов корнер.

В 59-та минута Йонас Там сгреши фатално и загуби топката, а Офор подаде към Иван Тилев, който получи топката, овладя и не остави шансове на Бернат за 1:0. Освен всичко друго Там беше изгонен и с директен червен картон след преглед с ВАР и така Ботев остана с 10 човека.

В 68-та минута Конте стпреля от дистанция, но Господинов изби в корнер.

В 72-та минута изстрел на Трибуле беше уловен от Господинов.