Дубълът на Ботев загуби последния си мач за сезона след поражение с 1:4 от кандидата за промоция във Втора лига Саяна.

В Хасково домакините откриха чрез Милен Танев в 8-та минута, а Емил Найденов изравни в 56-та минута.

В 64-та минута Ахмед Осман вкара от дузпа за 2:1, а отново той в 75-та минута удвои.

В 82-та минута Ангел Костов оформи крайния резултат.

В крайното класиране Ботев 2 завърши седми с 61 точки, а Саяна е на второто място с 93 точки и не успя да спечели промоция за Втора лига, след като шампион стана Несебър с 95 точки.

Ботев 2 от новия сезон ще играе във Втора лига, а играещ помощник-треньор ще е Лъчезар Балтанов. Припомняме, че от БФС позволиха на вторите отбори да бъдт включени директно във Втора лига при желание от тяхна страна. Освен Ботев 2 във второто ниво на българския футбол ще играе и ЦСКА 2. В момента във Втора лига са дублиращите отбори на Лудогорец и ЦСКА 1948.