
Ботев привлече 23-годишният футболист Енрике Жоку, който е юноша на Бенфика. Той е роден в Гвинея Бисау, но е португалски гражданин.
Жоку е дефанзивен халф, но може да играе и като десен бек.
Той е бил част от юношеските национални отбори на Португалия.
Играл е за всички юношески и младежки формации на гранда от Лисабон, но няма мачове за първия отбор на Бенфика. Даван е под наем в Портимонензе и Фейрензе, където се засича със Стивън Петков, а двамата ще бъдат съотборници и сега в Ботев.
През миналия сезон той е играл за израелския Апоел Тел Авив, където записва 15 мача и вкарва веднъж.
Ето какво сподели Енрике Жоку пред клубната медия на Ботев:
Много съм щастлив да съм тук и съм много развълнуван от това ново предизвикателство. Надявам се да помогна на клуба да постигне всичките си цели. Ботев е клуб, който следя от известно време, с отлична инфраструктура и ясно демонстриращ, че е страхотен клуб!