Ботев победи с 1:0 ЦСКА 1948 като гост и записа 6-та победа като гост от началото на сезона. Единственото попадение вкара Алекса Мараш в 85-та минута.

В 14-та минута удар на Сердюк беше уловен от Бернат.

В 19-та минута отново Сердюк стреля, но Бернат изби.

В 38-та минута Укаки можеше да изненада Маринов, но изстрелът му извън пеналта премина покрай вратата.

В 43-та минута удар на Нвачукву премина покрай вратата.

В 50-та минута Кирилов пусна към Сердюк, който стреля покрай вратата.

В 70-та минута Укаки подаде към Мараш, който вкара, но голът беше отменен заради засада.

В 85-та минута Ивелин Попов изведе чудесно Алекса Мараш, който напредна и с хубав изстрел разстреля Маринов за 0:1.

В добавеното време Мараш можеше да реши мача, но би над вратата.

С победата Ботев събра 19 точки поделя третото място с Черно море, а ЦСКА 1948 е на 7-то място с 13 точки.

В следващия кръг Ботев ще е домакин на Левски.

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Емил Ценов, Теодор Иванов, Раян Бидунга, Джонатан Перейра (Том Рапнуил 76 мин.), Кристофър Ачемпонг, Реян Даскалов, Бирсент Карагарен, Талис Енрике (Октавио 76 мин.), Радослав Кирилов, Евгений Сердюк (Марио Илиевски 64 мин.)

Ботев: Ханс Кристиан Бернат, Николай Минков, Атанас Чернев, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Антонио Перера, Ехидже Укаки, Ален Корошец, Ивелин Попов (Янис Карабельов 88 мин.), Кристиан Нвачукву (Никола Илиев 79 мин.), Вини Трибуле (Алекса Мараш 61 мин.)