Ботев записа четвърта поредна победа и се справи с 1:0 с Черно море във важен мач от елита. Единственият гол вкара Вини Трибуле още в 6-та минута. Любопитно е, че това е седмата победа на "канарчетата" от началото на сезона с 1:0.

В началото на мача спортния директор на Ботев Артур Платек награди с плакет треньора Душан Керкез по случай мач номер 50 на наставника, който беше в предния кръг срещу Славия.

Още в 6-та минута Ботев откри. След центриране от корнер Антоан Конте игра с глава, което затрудни вратаря Илиев, който изби, но топката попадна при Вини Трибуле, който с глава отблизо не сгреши за 1:0.

В 34-та минута Черно море успя да стигне до греда, след като Росен Стефанов стреля с глава, а топката се отби в страничната греда.

В 52-та минута Атанас Чернев засече с глава центриране от пряк свободен удар, но той попадна в обсега на Илиев, който улови.

Последва опасен удар на Ивелин Попов, който беше неточен.

В 64-та минута ВАР прегледа ситуация за дузпа за игра с ръка на Атанас Чернев, но такава нямаше и не беше отсъден наказателен удар.

Завръщане след близо два месеца извън игра направи Самуел Акере, който влезе на мястото на Ехидже Укаки в 70-та минута.

В 75-та минута Кешерю излезе сам срещу Бернат, но не успя да се възползва от ситуацията.

С победата Ботев излезе втори с 28 точки, а Черно море е на 5-та позиция с 22 точки.

Следващата седмица Ботев ще гостува на Миньор в Перник, а мачът ще е 31 октомври.

В следващия кръг в елита Ботев ще гостува на Септември София.

Ботев: Ханс Кристиан Бернат, Николай Минков, Атанас Чернев, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Янис Карабельов, Ален Корошец (Матиюс Рамейкис 90 мин.), Ехидже Укаки (Самуел Акере 70 мин.), Ивелин Попов, Кристиан Нвачукву (Алекса Мараш 82 мин.), Вини Трибуле

Черно море: Пламен Илиев, Виктор Попов, Даниел Димов (82 мин.), Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Мартин Милушев (Едгар Пашеко 70 мин.), Васил Панайотов (Исмаил Иса 70 мин.), Ренан Ареяс, Асен Дончев, Брено Тейшейра (Клаудиу Кешерю 46 мин.), Уеслен Жуниор (Андреас Калкан 81 мин.)