Израелската армия обяви, че е ликвидирала командир от радикалната палестинска групировка "Ислямски джихад" с въздушен удар в южната част на ивицата Газа, предаде ДПА.
Израелските Сили за отбрана (ЦАХАЛ) казаха, че Айман Заараб е бил един от висшите началници на бригадите в град Рафах на движението и е отговорен за организацията на нападението срещу кибуца Суфа в Южен Израел на 7 октомври миналата година.
Тогава бойци на "Ислямски джихад" и на друго ислямистко движение - "Хамас", което контролира ивицата Газа, осъществиха изненадваща кръвопролитна атака срещу израелска територия, при която бяха убити близо 1200 души по данни на Израел.
"Наред със Заараб още двама терористи от "Ислямски джихад", които са били с него в оперативната му квартира, са елиминирани при удара", се добавя в изявлението на ЦАХАЛ.
Още от категорията
Виж всички
Юпитер се е „смалил": Сонда уточни реалния размер на най-голямата планета в Слънчевата система
Акценти
Виж всички
Кметът на Пловдив също на молитвената закуска при Тръмп
Как не се прави: Разследване, което заличава следи (ВИДЕО)
Всяко шесто дете у нас се ражда в Пловдив
Съдът върна за шеф на НИНКН арх. Петър Петров