
Боряна Узунова е кандидат за народен представител от ГЕРБ в листата за Пловдив град. Тя има амбиции и цели, които се надява да осъществи, ако стане депутат. За целта обаче се нуждае от подкрепа. Ето коя е тя и какви са вижданията й за Пловдив.
- Госпожо Узунова, Вие за първи път сте кандидат за народен представител от ГЕРБ в Пловдив. Представете се.
- Завърших българска филология и история, а след това и втора магистратура – управление на социалните дейности, в ПУ „Паисий Хилендарски“. В продължение на десет години работих в БЧК, където последователно бях специалист БМЧК, отговарях за водно-спасителната служба, организационни и социални дейности. От 2011 г. съм директор на Кризисен център за жени – жертви на домашно насилие. На 40 години съм, семейна, имам едно дете.
- Какво Ви мотивира да се кандидатирате за народен представител?
- Номинирана съм от структурата на ГЕРБ в район „Източен“, където живея. Член съм на ГЕРБ от 2009 г., а от 2015-а съм организационен секретар на Жени ГЕРБ в Пловдив-град. В кандидат-депутатската листа за предстоящите парламентарни избори съм № 17 в пловдивската листа. Винаги работя с желание за каузите на ГЕРБ, защото посланията ни са позитивни, не насаждаме омраза и разделение между хората, а искаме да правим хубави неща – и ги правим.
- Защо хората да подкрепят ГЕРБ?
- Именно заради позитивизма, който ГЕРБ противопоставя на омразата. Откакто се помня, не се сещам за друга партия, която е била в управлението и е постигнала толкова добри резултати за страната ни. Всеки честен човек ще признае как само за няколко години при управлението на нашия кмет Иван Тотев Пловдив стана още по-прекрасен. Това се вижда на всяка крачка – ако минете от Цар Симеоновата градина, през Главната, Римския стадион, изкачите се към Стария град и Античния театър или се отбиете към Малката базилика, и накрая, прибирайки се у дома, може да се насладите на парка пред блока. Градът ни стана по-привлекателен и усмихнат, всички го сочат като индустриалния център на България, хвалят го авторитетни чужди издания. И цялото това развитие не спира за миг. Същото е и в другите градове, цяла България се развива. Каквото прави ГЕРБ, то се вижда. Нима това не е достатъчна мотивация на 26 март гражданите отново да подкрепят ГЕРБ?
- Каква ще бъде Вашата кауза, ако влезете в Народното събрание?
- Винаги съм работила в социалната сфера и смятам, че с опита си именно в тази област бих била най-полезна и в парламента. Познавам отблизо проблемите на социално слабите хора, но особено чувствителна съм към драмата на жените – жертви на домашно насилие. В Кризисния център осигуряваме подслон и храна на пострадали жени и техните деца, оказваме им социална, психологическа и юридическа подкрепа. През миналата година именно в Пловдив има най-много осъдени насилници над жени. Заедно с евродепутата от ГЕРБ/ЕНП Мария Габриел тук направихме кръгла маса по проблема. Предизборната програма на ГЕРБ предлага реални решения и в социалната сфера.
- За какво призовавате избирателите?
- Да бъдат разумни и по съвест да преценят колко много направи ГЕРБ до момента, за да става животът ни по-добър. Ако искат хубавите неща да продължат и да заживеем като в по-развитите европейски държави, на 26 март да гласуват за ГЕРБ с № 11 в интегралната бюлетина.
*Купуването и продаването на гласове е престъпление!
Още от категорията
Виж всички
ГЕРБ очаква ИТН да изтегли законопроекта за затвор при публикуване на лична информация


Акценти
Виж всички



Изведнъж стана ясно, че са пълни идиоти



Спартак хвърли бомбата за Купата и обърна Пирин у дома

Скритите послания: Тайната символика на цветовете

Темите на Traffic News
