"Не съм работила като модел. Участвала съм от интерес при познати фотографи, но не са ми плащали за това нещо. Няма лошо, в днешно време кой не се снима", с тези думи пловдивската депутатка на „Воля” Елена Аксиева обясни скандалните снимки, които се появиха в мрежата.
Тя коментира по БТВ, че снимките са единични, отпреди 10 години и не смята, че има нещо срамно в това.
Депутатката избрала да е в листите на „Воля“, защото партията досега не е била в управлението, а хората ѝ са млади, работи им се, прагматични са, идват от бизнеса и не са корумпирани.
Още в деня на клетвата си пред Народното събрание Елена Аксиева изпрати запитване до вътрешния министър Валентин Радев за статистиката за насилие над жени и как полицията се справя с това.
Тя влязла в Парламента с ясна цел – „като млад човек, който има бизнес тук, създал е семейство и съм решила да остана в България, смятам, че имам правото да се меся в политиката и да помагам за неща, които лично мен ме интересуват и ме вълнуват като човек“.
„От отговора на министър Радев разбрах, че явно законът на МВР си работи. Единственото нещо, което няма, това е изградена информационна система, в която да се регистрират сигналите за домашно насилие, тъй като този вид деяние не се води престъпление по Наказателния кодекс“. Това е едно от нещата, които трябва да се променят, смята Аксиева, тъй като сега процедурата за подаване на жалба и получаване на защита е изключително дълга. Тя цитира статистиката от МВР, според която през 2017 г. има 2432 постановени от съда заповеди за защита на пострадалите лица от домашно насилие.
Според нея обаче „зад паравана на Истанбулската конвенция се опитва да се прокара тази джендър идеология“, което е неприемливо.
„Ние си имаме закон от 2005 г., който е действащ. Иска ми се просто да се съсредоточим върху него, да го изпипаме – там, където има пропуски, и да си работим по него“, каза депутатката.
Като член на парламентарната комисия по образованието тя смята, че образованието трябва да е един от приоритетите на държавата, заедно със здравеопазването, социалната политика и културата.
Още от категорията