До колко часа да продължи пленарното заседание днес - този въпрос вълнува депутатите, които започнаха серия от предложения за удължаване на работното време. Въпреки това решиха да заседават само до 14,00 часа, както е по правилник.
Вече три часа и половина депутатите заседават над първата точка от дневния си ред, а именно първо гласуване на законопроекти за изменение и допълнение на Търговския закон.
Десислава Атанасова от ГЕРБ поиска времето да се удължи до приемане на седмата точка от дневния ред. То обаче не бе прието дори след прегласуване.
Георги Свиленски от БСП пък предложи да работят до изчерпване на целия дневен ред от 9 точки заради последната - вдигане на минималната заплата в Кодекса на труда. И то обаче не бе прието със 160 гласа "против".
Очевидно народното събрание не иска да работи до приемането на точка седма или точка девета. Затова аз предлагам да работим до приемането на точка шеста, предложи пък Делян Добрев от ГЕРБ. В нея става въпрос за компенсациите за високите цени на горивата, затова той заплаши, че ако предложението му не се приеме, то значи има "Лукойл коалиция" в парламента.
След като предложението на БСП не бе прието, червеният Иван Ченчев намери нов начин да вкара Кодекса на труда в дневния ред - той да се размести и последната точка да стане втора. Това предложение обаче също бе отхвърлено - със 108 гласа "против" от ГЕРБ-СДС, "Възраждане" и "Демократична България".
След като стана ясно, че работното време няма да се удължава, председателят на правната комисия Радомир Чолаков обяви, че правната комисия ще има редовно заседание от 14:30. Очакваше се депутатите да заседават до късно днес, затова по-рано е било решено юристите да заседават в обедната си почивка. Сега обаче това няма да им се наложи.
Още от категорията
Светлин Тачев: Политиците гледат към нови избори