Спортният диспансер в Пловдив да се влее в ДКЦ – 5 в район „Тракия” . Това предложение е отправено от Община Пловдив към местния парламент, което ще се гледа на следващата сесия.
„Медицински център за рехабилитация и спортна медицина – I” е в изключително тежко финансово състояние, а базата и оборудването в него не позволяват то да бъде вдигането на крака. През мандата кметът Здравко Димитров имаше амбицията да превърне Спортния център в един от най-модерните, като това трябваше да стори бившия управител д-р Влатко Глигоров. Общинският съвет дори му даде картбланш той да изтегли до 6 млн. лева заем, с който да ремонтира и оборудва спортния център.
Това не се случи, а д-р Глигоров бе освободен, като на негово място бе назначен Пламен Йончев. Преди няколко месеца той е изразил в доклада си, че не вижда възможност как дружеството може да бъде оздравено финансово и то бъде конкурентно в този му вид.
Поради това на провелите се месец май заседания на балансовите комисии към общинските лечебни заведения е било взето решение да се проучи възможността за преструктурирането му. Така се е стигнало до решението базата на Спортния диспансер да мине изцяло в активите на ДКЦ -5, което е едно от най-стабилните финансово общински лечебни заведения. Дейностите в Спортния диспансер ще се управляват от ръководството на поликлиниката в лицето на управителя й д-р Яна Кашилска – Петкова. Тя е изготвила и идеен проект, за „Създаване, управление и развитие на високотехнологичен център за спортна медицина и рехабилитация”. Управителят на най-голямото ДКЦ в Пловдив е работила в Спортния диспансер, като преди това е била управител и на санаториум в град Баня.
Той включва реконструкция на целият сграден фонд, както и модерно оборудване. Част от него ще бъде прехвърлено от ДКЦ -5,а друго ще бъде закупено. Ако бъде взето решение за вливането на двете търговски дружества, то ще бъде изготвен и конкретен бизнес план за Спортния диспансер.
Още от категорията
Общинският съвет спря продажбата на безценица на част от топ имот в центъра на Пловдив