Корозирали метални елементи и ронещ се бетон под някои от възловите мостови съоръжения в Пловдив.
Има ли непосредствена опасност и какво правят институциите?
Наскоро ремонтираният отгоре Бетонен мост "Тодор Александров" отдолу е с висяща арматура и ронещи се парчета бетон.
Преди 4 години специалисти се произнесоха, че непосредствена опасност няма. В подобно състояние са и други мостови съоръжения в града под тепетата.
„Видно е, че дистанционните фуги на самите мостове в една част са компрометирани“, коментира Георги Стаменов, кмет на район „Централен“ в Пловдив пред БТВ.
Някои от мостовете не са обследвани повече от десетилетие.
Кметът на район „Централен“ е категоричен, че е нужно спешно обследване на всички мостови съоръжения.
„Успоредно с това трябва да се огледат лагерните съоръжения на самите мостове, както и устоите, тези , които са в коритото на реката – дали не са подмити самите устои“, допълни Георги Стаменов.
Не е добро състоянието е на защитната дига на река Марица – на места липсват цели участъци.
От община Пловдив обявиха, че обследването на всички мостови съоръжения ще бъде заложено в проекта на Бюджет 2025. Той може да бъде гласуван чак след приемането на държавния бюджет от парламента.



Още от категорията
Виж всички
Общината обяви кой ще прави новото осветление на Лаута
Дете на 2 години пострада при пожар в Пловдив
Акценти
Виж всички
Общината обяви кой ще прави новото осветление на Лаута
Пловдивски лекар: Грипът може да удари и сърцето