Инцидент с огнестрелно оръжие разтревожи жители на пловдивския квартал Кючук Париж в първите дни на новата година. Жена сигнализира в социалните мрежи, че автомобилът ѝ е бил улучен от 9-милиметров куршум, изстрелян по време на т.нар. „празнуване“ на Нова година, пише glasnews.bg
По думите ѝ случката се е разиграла в нощта срещу 1 януари 2026 г. Сутринта на 1 януари съсед е забелязал две дупки по стъклото на автомобила, но не е уведомил собственичката. Тя открила пораженията едва на 2 януари около 11:00 часа, когато установила счупено стъкло и подала сигнал в полицията. Жената не уточнява точното място, на което е станала стрелбата.
"Така някои хора разбират “празнуването” на Нова година! Не смятах да пиша, но все пак реших да го направя, защото причината за това безумие се оказа 9 мм куршум! Да стреляш с огнестрелно оръжие в жилищен квартал, без да ти пука дали ще убиеш човек, животно или просто ще разрушиш нечие движимо или недвижимо имущество е безразсъдно, безотговорно и много опасно!," написа Petya Löning.
Първоначално на място дошли служители на полицията, които огледали автомобила само отвън. Посъветвали я, че може да подаде жалба, но без ангажимент за издирване на извършителя. Въпреки съмненията си дали това ще има ефект, тя решила все пак да подаде жалба в районното управление.
След като се върнала и започнала да почиства счупените стъкла от седалката на колата, жената открила самия проектил. По собствена инициатива тя отново отишла в районното управление и показала намерения куршум на дежурния полицай. По думите ѝ реакцията този път била различна, а след около половин час чакане бил изпратен екип, който извършил оглед на автомобила.
Случаят предизвика възмущение сред жители на квартала, които отново поставят въпроса за безразсъдната употреба на огнестрелно оръжие по празници. Стрелбата в жилищни райони крие сериозен риск за живота и здравето на хората и животните и може да доведе до тежки последици, напомнят граждани в социалните мрежи.
Очаква се органите на реда да изяснят обстоятелствата около инцидента и произхода на намерения куршум в Пловдив.

Акценти
Виж всички
Мъж се простреля с пистолет в главата в Пловдивско
Пловдив със спасителна акция за Концертна зала
Темите на Traffic News
Главният архитект на София подаде оставка ВИДЕО