Огромен клон се стовари върху два автомобила в центъра на Пловдив. Инцидентът е станал на метър от оградата на основно училище „Кочо Честеменски” , научи наш репортер.
Дървото се намира на тротоара на улица „Дружба”, от страната на учебното заведение. Без видима причина, клонът се откършил и паднал върху спрени под него коли. В същото време дворът на училището бил пълен с деца. По думите на очевидци, се е чул силен трясък, клонът се прекършил и паднал.

„Всички се събраха около оградата на школото. Учителите бяха притеснени, тъй като в същото време е имало много деца в двора. Имаха физическо възпитание и по чудо клона не попадна в пределите на училището. В момента улица „Дружба” е блокирана от листата. Живущи разказаха, че преди дни е било почиствано от клони, паднали от силния вятър”, каза читателката ни.
За инцидентът е сигнализирано до спешния телефон 112. Пострадали пешеходци няма, само материални щети по пострадалия автомобил.
Припомняме, че заради силните ветрове и Пловдив, само за два дни Пожарната в града е реагирала на над 30 сигнала за паднали клони, изкоренени дървета, опасно надвиснали кабели и дори скъсан билборд.






Още от категорията
Виж всички
РУО–Пловдив: Некоректни интерпретации създават излишно напрежение около план-приема
Акценти
Виж всички
Жалби блокираха проекти за над 40 млн. лв. в Пловдив
Свлачище блокира път в Смолянско
Църквата почита Света Анна - майка на Богородица
Приеха бюджета на ДОО за 2026 г. на първо четене