Ракиджийницата в Каравелово е една от тежко пострадалите сгради в наводненото село, а съсипаният дом на Стоян и семейството му е бил изграден непосредствено до нея. Близо 10 години, мястото за варене на ракия е изхранвало фамилията, а Стоян е вложил сериозна инвестиция в изграждането на бизнеса. През септември обаче, в деня на инцидента, целият труд на мъжа е унищожен до основи, а семейство Танкови остава без покрив над главите.

Още тогава фамилията не се отчайва от видяното и Стоян се захваща с работата, за да възстанови сам разрушения си бизнес. Принудени от това, че нямат дори наводнено местенце, където да живеят, семейство Танкови са единствените, които обитават фургон в селото. Той е поставен на площадката, изградена лично от тях, на мястото на отнесената от потопа им къща.

Когато фургоните пристигат обаче, гледката далеч не е по-малко отчайваща, защото вътре няма столове, маси и други уреди, които са нужни за нормалния живот на семейството през зимата. За обзавеждането на фургона, Стоян дава част от спестяванията си, а дарители му подпомагат със спалня, шкафове и други пособия. Въпреки това мястото е изключително тясно, а семейството има и 9-годишен син, който дели стаята с тях.

Гласове от наводненото Каравелово: Не знам как ще изкараме празниците, живеем само в една стаяХората не могат да забравят деня, в който останаха без покрив

Мъжът разказа пред TrafficNews, че помоща, която е получил през изминалите месеци, е само от дарители, които са съдействали много на семейството. От държавата Стоян добави, че е получил само 375 лева, а от  „безплатните” дърва той не е могъл да се възползва, защото във фургона семейството се отоплява с конвектори. Така месечно цената на тока е почти три пъти по-скъпа от обикновено, което го прави непосилно за заплащане, предвид че жителят на Каравелово с лични средства закупува всички строителни материали, за да оправи работното си място и унищожения дом.

Фургонът е за една година, не е мой. Ако не се оправя до другата година, още една максимум и идват да си го взимат, затова сега ще мисля какво да правя, след като бъде премахнат. Към този момент обаче мисля и как да си изградя сам покрив на ракиджийницата,” добави още мъжът.

Въпреки влагата в малката стая, семейство Танчеви е посрещнало празниците във фургона с настроение и вяра към това, че всичко ще се оправи и те отново ще имат свой семеен дом.

Каравелово влезе в 2023г. с надежда, гледката в селото - все още апокалиптичнаЖители на селото разказаха за някои от „най-дребните” жестове на хората, които са докоснали най-силно сърцата им