
Протестът в пловдивското село Цалапица, организиран след убийството на Митко Малинов ескалира. Това се случи след като жители отидоха пред дома на близнаците Валентин и Борислав.
Протестиращите искаха да нахлуят в двора на къщата, но портите бяха заключени и те започнаха да блъскат по вратите с викове „Убийци”. Стигна се и до хвърляне на бомбички в имота, като превантивно беше извикана и пожарна, за да не се стигне до пожар. Полицията на свой ред се опита да успокои протестиращите, затваряйки подстъпите до имота на близнаците със жива верига.
Хората разказаха, че вчера на вратата на къщата е било написано „убийци”, но някой е изтрил надписа.
Тази вечер беше втората, в която се организира протест в селото. Исканията на жителите са за доживотен затвор за убиеца Рангел Бизюрев и справедлива присъда за близнаците Валентин и Борислав.
След къщата на близнаците, протестиращите се отправиха към дома на заподозрения за убийството - 30-годишният Рангел Бизюрев, за който е издадена европейска заповед за арест.
Повече по темата вижте тук:
Още от категорията

След сигнал за опит за самоубийство: Полицията откри над 2 кг марихуана в Смолянско

Потушиха пожара на сметището в Шишманци

Трагедия в Първомай! Съпруга на полицай е убита в дома си
Акценти


Търсят десетки млади лекари в Пловдив и областта


Зеленски ще се срещне с Тръмп след повече от час

Трагедия в Първомай! Съпруга на полицай е убита в дома си



Провеждат мащабно почистване в „Столипиново"
