
Свлачището край Бачково се е възобновило и пътят Асеновград - Смолян отново е затворен за движение. Само час, след като камъните и почвата, които бяха блокирали планинското шосе, бяха разчистени, отново свлачището е блокирало пътя.
Очевидно положението по пътя е трудно овладяемо. Към момента нито една кола не се пропуска за движение и в двете посоки - както към Асеновград и Пловдив, така и към Чепеларе и Смолян.
Значително количество скална маса отново е покрило пътен участък около 3-4 км след Бачково, в посока Смолян.
Започнало е ново разчистване със специализирана техника от екипи на пътноподдържащото дружество. На мястото има екипи на полицията, които спират достъпа на коли и пешеходци до опасното свлачище.
Още от категорията

Парламентът забрани еднократните вейпове, енергийните напитки – само за пълнолетни


Решават дали да забранят еднократните вейпове у нас
Акценти




Израел удари атомна централа в Иран

Моторист и пешеходка са в болница след катастрофи в Пловдив


Издирват жена за кражба в магазин на Главната


Ботев свиква Общо събрание на акционерите
Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
