Централната пешеходна зона на Пловдив радва минувачите с нова пролетна визия. Цветята са собствено производство – отгледани с грижа и професионализъм в градинския център на общинското предприятие "Градини и паркове". Служителите му са засадили стотици петунии и пеларгониум, посочват от общината.
„И тази година заложихме на богато цветово разнообразие и високо качество на разсада, който произвеждаме сами. Гордеем се, че благодарение на усилията на нашия екип можем да осигурим ефектни и устойчиви аранжировки в най-оживените части на града“, заяви директорът на ОП „Градини и паркове“ Антон Георгиев.
Цветната украса е част от цялостната визия за облагородяване на градската среда и създаване на приветлива атмосфера за жителите и гостите на Пловдив. Екипите на предприятието засаждат цветя в парковите зони и други ключови локации в целия град.


.jpg)
.jpg)


.jpg)
Още от категорията
Виж всички
Заради очаквани дъждове: Монтираха още 4 помпи на Южния обходен колектор по бул. „Александър Стамболийски"
ВиК авария блокира улица в центъра на Пловдив
Акценти
Виж всички
Напусна ни пловдивският художник Любен Хранов
Има задържани за стрелбата в казино в Хаджидимово