Вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева нареди на посланика ни в Париж Ангел Чолаков да връчи протестна нова във френското външно министерство. Френският посланик у нас г-жа Флоранс Робин бе извикана в понеделник в МВнР за обяснения, съобщиха от МВнР.
Това се налага след думите на френския президент Еманюел Макрон относно "украинските и българските банди".
"Предпочитам легалните мигранти от Гвинея и Кот д'Ивоар пред нелегалните украински или български банди”, казва френският президент в интервю за крайнодясното списание "Вальор актюел".
Вицепремиерът Красимир Каракачанов осъди изказването на Макрон, че предпочита мигранти от Африка пред български и украински банди. Според него това е поредната проява на политическа арогантност и високомерие. Подобно поведение е недопустимо, категоричен е Каракачанов.
Още от категорията
Виж всички
УХТ удостои инж. Владимир Кисьов и проф. Иво Димитров с почетното звание "Доктор хонорис кауза”
Три влекача пристигнаха за заседналия край Ахтопол танкер
Какво време ни очаква до края на декември
Акценти
Виж всички
Румен Радев започва консултациите за ново правителство
Тормозят жена от София, бореща се срещу незаконни постройки
Заря за пловдивската гордост: Радина Величкова навърши 18