
Нов закон във Франция забранява използването на свръхслаби манекени в модната индустрия. Предвижда се глоба до 75 хиляди евро за всяко нарушение, както и затвор до 6 месеца за агенциите и модните къщи, които наемат такива момичета и насърчават анорексията.
Момичетата ще трябва да представят медицинско свидетелство, че имат Индекс на телесната маса най-малко 18, за да получат работа. За жена с височина 1.75 това се равнява на тегло от най-малко 55 килограма.
Глоби ще се налагат и за публични послания и сайтове, които стимулират крайности в отслабването и възхваляват нездравословен начин на живот.
По този начин Франция, в която модата е индустрия за десетки милиарди евро, се присъединява към Италия, Испания и Израел, където тези забрани бяха приети преди две години.
TrafficNews.bg
Още от категорията

Наблюдаваме интензивен метеорен поток днес


Учени предложиха ефективен начин за събуждане сутрин
Акценти

Ватиканът обяви кога ще бъде погребан папа Франциск







Почина телевизионната водеща Диляна Грозданова
