
Учени откриха охлюв в кехлибар на 99 милиона години. Той бил сканиран чрез радиоизотопен анализ с помощта на биостатиграфически метод, съобщава БГНЕС. Изследването продължило две години, а резултатите от него сочат, че мекотелите са по-стари от динозаврите.
Охлювът е млад екземпляр с размер на раковината почти 5 мм. Тя е напълно запазена - рогцата и меките тъкани са непокътнати.
Според вида на черупката специалистите приписват охлюва към семейство Cyclophoridae, което наброява около 800 вида. Съдейки по позицията на тялото, още докато е бил жив, охлювът е попаднал в капан от смола и се е опитвал да се измъкне от него.
Още от категорията
Виж всички
Скритите послания: Ретрограден Уран, Жътвена Луна и лунно затъмнение - възможност за нов фокус в живота ви


Отвъд сладкото: Как отказът от захар променя здравето ни
Акценти
Виж всички







Един личен лекар в Пловдив обслужва средно над 1500 пациенти
