Не можем да го отречем.
Здравословното и балансирано хранене изисква някои жертви. Но пък не можем да твърдим, че здравословното хранене винаги е синоним на скука.
Всичко се корени в психиката, затова често, когато започнем да спазваме режим или да се храним по-здравословно, постоянно мислим за храна и сме постоянно гладни.
Това не е, защото наистина организмът ни се нуждае от повече храна, а защото волята ни е подложена на изпитание.
Днес ви предлагаме съвети относно това как да се справите с постоянния глад.
Пълнозърнести алтернативи
Хапвайте пълнозърнеста паста, ориз или хляб. Освен че съдържат здравословни вещества, пълнозърнестите храни се обработват по-бавно от организма и по този начин ни държат сити за по-дълго време.
Цял плод вместо сок
Консумирайки сокове, дори и фрешове, вместо самите плодове, губим много от полезните вещества, които ги има в плодовете, а натуралните захари се абсорбират много бързо, което ни кара да огладнеем бързо.
Пълномаслени вместо нискомаслени продукти
Пълномаслените млечни продукти не само са по-богати на хранителни вещества, включително много витамини, но и държат сити за по-дълго време.
Полезни мазнини
Полезните мазнини имат изключително засищащо действие. Храни със съдържание на такива мазнини са: зехтина, синята риба, сушени плодове, авокадо, ядки.
Яжте и дъвчете бавно
Механизмите за ситост се активират в организма едва 20 минути, след като сме яли. Затова е много важно да ядете бавно, така че да не приемете повече храна от необходимото.
Избягвайте разсейващите фактори
Екраните разсейват и ни карат да загубим възприятие за това, което ядем. Важно е, когато ядем да сме изцяло концентрирани върху храненето.
Още от категорията
Дневен хороскоп за 11 януари: Скорпион- срещнете се с любимия човек, много страст за Стрелец