
Министърът на културата Вежди Рашидов и генералният директор на ЮНЕСКО Ирина Бокова са се договорили днес да се ускори работата по подготовката на новото българско предложение за включване в списъка на световното културно и природно наследство прочутата пещера Магурата. Това съобщиха от Министерство на културата.
Министър Рашидов и Ирина Бокова са единодушни, че кандидатурата на пещерата Магурата с нейните уникални и загадъчни скални рисунки отпреди 7 хилядолетия, на които са изобразени сакрални и ловни сцени, отговаря на всички изисквания, за да бъде номинирана и одобрена за включване в представителния списък на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО.
Културният министър е запознал Ирина Бокова и с някои от акцентите в съпътстващата програма във връзка с откриващата се на 15 април 2015 г. в Лувъра в Париж изложба „Епопеята на тракийските царе. Археологически открития в България”.
От министерството посочват, че се обмисля в дните след откриването на изложбата и Седмица на българско кино, което тази година навършва един век.
TrafficNews.bg
Още от категорията

"Пловдив 2019" плаща месечен наем от 5 812 лв., превръща подлез "Археологически" културен хъб


Църквата почита братята лечители Козма и Дамян
Акценти






Градове с бъдеще: Къде си струва да инвестираш днес?


Решено: ЕВН повишава цената на тока с 3.6% от днес
