
Служители на Главна дирекция „Митническо разузнаване и разследване“ прясякоха опит за митническа измама при износ на маски за многократна употреба.
На 08.04.2020г. митнически служители на ГД МРР извършват проверка на авиопратка, за която е подадена износна митническа декларация в Митническо бюро Летище София.
В декларацията са обявени 2800 броя шалове тип „бандана“, но в хода на проверката е установено, че всъщност пратката съдържа същия брой маски за лице за многократна употреба в индивидуални опаковки и с инструкции за поставяне.
Стоката е задържана, тъй като декларираният код е некоректен, което представлява нарушение на митническото право.
Още от категорията

След показната акция срещу дрогата в Столипиново: Ракипов аут от ареста, жена му с пълни самопризнания

