Плевенските криминалисти задържаха 68-годишен мъж за купуване на гласове в село Горни Дъбник - Плевенско. Според наши полицейски източници той е раздавал по 50 лева за глас.
Красимир Стоянов бе задържан за купуване на гласове, потвърдиха от МВР. По информация на GlasNews.bg той е трябвало да осигури 60 гласа купен вот в изборния ден. Някои от хората, продали гласа си, са получавали по 50 лева от Красимир Стоянов, веднага след като са упражнили правото си на избор. Други са получили сумата дни преди изборния ден.

Пред екипа на GlasNews мъжът отрече да е купувал гласове.
Красимир Стоянов е криминално проявен и осъждан. Преди пет години отново по време на парламентарните избори той е задържан за купуване на гласове. По-късно е осъден и излежава ефективна присъда за това престъпление. В момента, по наша информация, Стоянов се занимава с лихварство. Днешната полицейска операция е след разследване на криминалистите от ОД МВР Плевен.

Още от категорията
Виж всички
Нови акции срещу купуването на гласове сред социално слаби в Якоруда, обещавали им работа след изборите
Брутално! Хванаха мъртвопиян шофьор с 4,46 промила в Бургас
Акценти
Виж всички
Почина Борислав Михайлов
Жена оглави Военния съд в Пловдив