Окръжна прокуратура–Пловдив внесе обвинителен акт срещу апаш, нападнал и обрал възрастен мъж в Пловдив. Пострадалият 77-годишен пенсионр живеел сам в къща в краен квартал под тепетата, Той си бил закупил ретро автомобил „Волга“. Паркирал колата в двора.
На 12 януари 2022 година, 27-годишният апаш влязъл в имота. Той познавал собственика. Казал, че иска да купи ретро колата за 30 лв. Собственикът отвърнал, че може да продаде автомобила за повече пари и го предупредил да си върви. Наглият мъж се ядосал, започнал да удря и блъска пострадалия, повтаряйки, че ще се върне и вземе колата, без да му я дава. Заплашвал го, че ако откаже ще му се случи нещо лошо. Пострадалият се скрил на втория етаж на къщата, а по-късно и при съседите. Бил много уплашен. Не след дълго апашът отново се върнал и разбил катинара на входната врата. От двора взел шевни машини, джанти за автомобил, качил ги на колелото и си тръгнал. По-късно е бил установен и задържан от полицията. Нападателят е осъждан.
Спрямо него е взета мярка за неотклонение „задържане под стража“. Предстои Окръжен съд–Пловдив да насрочи разпоредително заседание по делото.
Акценти
Виж всички
Откриха труп на мъж край пловдивско училище
Пробивът под Централна гара напът да бъде финализиран
Челен удар между автомобили край Пловдив, няма пострадали