
"Няма да си правя никакъв тест! Вие добре ли сте? Както казах - всеки ден ние лекарите, аз също, лапаме маркуча, не ме е страх. Знам, че бяхме много гости в телевизията, но това се случва всеки ден - около нас има над 200 вируса, мислите ли, че всичките ги разпознаваме ние, докторите? Не, разбира се". Това сподели доц. д-р Атанас Мангъров, който бе на телевизионно участие в "Денят започва с Георги Любенов" през уикенда.
Днес сутринта журналистът пусна в профила си, че е готов тестът, който си прави през няколко дни за COVID-19 и той е положителен. "Нямам симптоми и се чувствам добре. Незабавно се самоизолирах и оставам вкъщи за най-малко 14 дни, както изискват противоепидемичните мерки. Горещо се обръщам към хората, с които съм бил в контакт в изминалите 5-7 дни, да си направят тест, за да бъдат спокойни. Извинявам се на тези, на които причинявам неудобства. Това е положението - дай Боже да ми се размине по този лесен начин", обясни Георги Любенов и пред "България Днес".
"Не бива да живеем в страх постоянно. Начинът на представяне на информацията за коронавируса е крайно некоректен и плашещ. Ако някой иска да плаши, може би си мисли, че уплашени хора се манипулират по-лесно", каза още Мангъров. По думите му правилният начин е да се каже колко от тестовете са направени на хора за първи път, на хора под карантина, за 2-ри, 3-ти път.
Също така колко от тестваните за първи път са приети за болнично лечение. И още - колко от лекуващите се в реанимация са само с COVID-19, а не заради друго заболяване. Ние сме на първо място по смъртност в Европейския съюз. Като цяло обаче смъртността през тази година е с няколко процента по-ниска, отколкото през миналите години. Нямаме извънреден брой хора, които са починали от коронавирус допълнително", посочи още Мангъров.
Още от категорията

Фейк снимките от Белия дом! Колективното злорадство, което храни нуждата от омраза

