Днес термометрите в Пловдив ще ударят 32 градуса. В момента температурата е 25 градуса, духа приятен ветрец, който разхлажда. И новата седмица ще започне по същия начин, температурата бавно ще се покачва и в четвъртък ще достигне 36 градуса.
В цялата страна ще бъде предимно слънчево. Временни увеличения на облачността ще има над Източна България. Ще духа слаб до умерен северозападен, в източните райони - северен вятър. Максимални температури предимно между 28° и 33°, в крайните югозападни райони до 35°. Това съобщи Анна Дякова, дежурен синоптик в Националния институт по метеорология и хидрология към БАН.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, с временни увеличения на облачността. Вятърът ще се ориентира от север-североизток и ще е умерен. Максимални температури 25°-28°. Температурата на морската вода е 25°-27°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала, информира "Фокус".
Над планините ще бъде слънчево. Ще духа до умерен северозападен вятър, преди обяд по високите части временно и силен. Максимална температура на височина 1200 метра около 23°, на 2000 метра - 14°.
Атмосферното налягане е и ще се задържи по-високото от средното за месеца.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Атлетиката не хареса Ивет Лалова за член на УС на федерацията
Откриха изчезналата във Витоша Стефани
Темите на Traffic News