Жълт код за обилни валежи от дъжд е обявен за цялата южна част на страната. В Пловдив се очакват количества до 25-30 mm. През по-голямата част от деня ще се задържи предимно облачно. Сутрешните стойности ще бъдат около 4-5 градуса, в следобедните часове до 6-7 градуса. През първата половина от деня се очакват по-значителни превалявания, който след обяд постепенно ще спрат.
Валежите през деня ще обхванат по-голямата част от страната. Значителни по количество ще бъдат те на много места в южните райони. В югоизточните части от страната ще има и гръмотевична дейност. Ще духа до умерен, в източните райони временно силен вятър от север-североизток, в Дунавската равнина – от запад. В повечето места минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, за София – около 2°, максималните – между 5° и 10°, за София – около 7°.
В планините ще бъде облачно. В ниските части ще вали дъжд, в местата над 1500-1600 метра надморска височина - сняг. Значителни ще са валежите в Рило-Родопската област, Странджа и Сакар. Ще духа умерен и временно силен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 4°, на 2000 метра – около минус 1°.
По Черноморието ще бъде облачно и на много места ще вали дъжд. Ще духа умерен и временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат 8°-9°. Температурата на морската вода е 5°-7°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
.webp)
Още от категорията
Виж всички
Проф. Георги Рачев: Температури до 14-15 градуса в събота и неделя, но после идва студ