Започнато е бързо производство срещу 63-годишния директор на Областно пътно управление в Перник Петър Басмаджиев, съобщи ОД на МВР. Той е шофирал автомобил с алкохол в кръвта над 1,2 промила.
На 15 декември, около 03, 50 ч., в центъра на Перник бил проверен лек автомобил, управляван от Басмаджиев. При изпробването му с техническо средство за алкохол били отчетени 1, 66 промила в издишания въздух. Мъжът отказал кръвна проба за химичен анализ и бил задържан за 24 ч. с полицейска мярка.
Басмаджиев заявил пред патрулните полицаи, че е изпил само три ракии. По закон такова провинение се наказва със затвор от 1 до 3 години и отнемане на книжката.
Басмаджиев е шеф на Пътното в Перник едва от месец. Бил и кандидат за общински съветник. Преди това се е занимавал с частен бизнес, участвал е и в приватизационни сделки.
Още от категорията
Виж всички
МОН даде заден за намаляването на паралелките с чужд език
КНСБ: Приетият бюджет е закъснял и компромисен
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Почина големият пловдивски архитект Иван Делчев - Чудото