
Улиците около мол Пловдив, които си нямаха имена вече са кръстени. Те ще носят имената на български възрожденци и офицери, след решение на Общинския съвет днес.
Една от проблемите с безименните улици бе, че актовите на наглите шофьори край търговския център падаха в съда, тъй като по закон задължително във фиша трябва да присъства точното местоположение. .
Предложенията улиците в квартал „Отдих и култура” да бъдат кръстени на велики спортни личности така и не бяха гласувани. Имената на Христо Стоичков, Стефка Костадинова, Георги Славков и Тодор Диев не са били взети предвид от комисията.
В крайна сметка улиците в района ще носят имената на българските възрожденци и духовници Митрополит Максим и Константин Моравенов, а останалите две отсечки ще се зоват ген. Никола Иванов и ген. Георги Вазов.
TrafficNews.bg
Още от категорията

МОН: Няма как от нас да изтекат отговорите на матурите

Задържаха двама иманяри край Хераклея Синтика

Акценти



Нов живот за Сахат тепе - хълмът на заб/р/авените обещания!

Окончателно: Георги Семерджиев ще лежи в затвора 20 години



Вижте верните отговори на матурата по БЕЛ

